FAQ

Czy mącznik młynarek jest owadem hodowanym w Polsce?

Mącznik młynarek (Tenebrio molitor) należy do jednego z 9 gatunków, które UE uznała za owady hodowlane, czyli objęte praktycznie takimi samymi zasadami jak hodowle innych zwierząt gospodarskich.

Mącznik młynarek będący głównym składnikiem naszych karm pochodzi z naszej własnej hodowli, która mieści się na Warmii i Mazurach. Nasza hodowla jest pod ścisłym nadzorem Powiatowego Inspektora Weterynarii i przechodzi regularnie badana.

Czy karmy Hello Yellow zawierają produkty odzwierzęce?

Tak. Białko owadów. W składach naszych karm jedynym źródłem białka odzwierzęcego jest mącznik młynarek. Chcąc być wierni naszemu zobowiązaniu w obec środowiska naturalnego w karmach Hello Yellow by OVAD nie wykorzystujemy żadnego białka pochodzenia zwierzęcego innego niż owady.
Karmy, które nazywane są karmami pełnoporcjowymi zgodnie z wymogami, muszą zawierać dodatek suplementu dietetycznego. Suplement to jedyny element naszego składu (0,2%), przy, którego produkcji wykorzystywany jest składnik pochodzenia zwierzęcego (wapń z muszli ostryg). W przyszłości mamy nadzieję na opracowanie receptury, w której uda nam się uniknąć wykorzystywania tego składnika.

Czy karmy Hello Yellow są hipoalergiczne?

Tak. Karmy monobiałkowe, a w szczególności te na bazie białka owadzianego uznawane są za hipoalergiczne, czyli mniej uczulające.

Obecnie psy tak jak i ludzie bardzo często cierpią na alergie. Alergie u psów bardzo często nabyte są w skutek karmienia źle zbilansowanymi karmami bądź karmami wykorzystującymi składniki niskiej jakości. Jako producent możemy zapewnić o najwyższych standardach jakości, w jakich tworzone są karmy Hello Yellow by OVAD oraz potwierdzonej naukowo hipoalergiczności karm z insektów.

Jak realizowane są dostawy? Jakie są koszty dostawy?

Zamówienia w sklepie ovad.eu/hello-yellow realizowane są przez naszych partnerów logistycznych:

Na terenie Polski:

Inpost Paczkomaty 24/7 – 14,49 PLN

(czas dostawy 1-2 dni robocze; wysyłka następnego dnia po opłaceniu zamówienia)

Inpost Kurier Standard – 17,50 PLN

(czas dostawy 1-2 dni robocze; wysyłka następnego dnia po opłaceniu zamówienia)

Pozostałe kraje:

DHL Express

(czas dostawy 3-5 dni roboczych; wysyłka następnego dnia po opłaceniu zamówienia)

Belgia: 115,29 PLN

Bułgaria: 122,92 PLN

Dania: 122,92 PLN

Estonia: 122,92 PLN

Finlandia: 122,92 PLN

Francja: 115,29 PLN

Chorwacja: 122,92 PLN

Grecja: 122,92 PLN

Irlandia: 122,92 PLN

Włochy: 115,29 PLN

Litwa: 122,92 PLN

Luksemburg: 115,29 PLN

Malta: 122,92 PLN

Niemcy: 115,29 PLN

Holandia: 115,29 PLN

Austria: 115,29 PLN

Portugalia: 122,92 PLN

Rumunia: 122,92 PLN

Szwecja: 122,92 PLN

Słowacja: 106,75 PLN

Słowenia: 122,92 PLN

Hiszpania: 122,92 PLN

Czechy: 106,75 PLN

Węgry: 122,92 PLN

Cypr: 122,92 PLN

Jak zrealizować zwrot towaru?

Chcesz zwrócić zakupiony u nas produkt? Możesz to zrobić, przesyłając nam w ciągu 14 dni od dnia otrzymania zamówionych produktów oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Zwracany towar nie może nosić żadnych śladów używania oraz powinien zostać odesłany w stanie niezmienionym i z oryginalnymi etykietami. Koszty odesłania produktu ponosi Kupujący.

A. WYPEŁNIJ FORMULARZ ZWROTU

Zaznacz zwracane produkty na formularzu zwrotu dołączonym do przesyłki lub pobierz i wypełnij formularz odstąpienia od umowy, a następnie prześlij go na adres contact@ovad.eu

B. ODEŚLIJ PRODUKT/PRODUKTY

Wyślij do nas zwracany produkt. Koszty przesyłki zwracanego produktu ponosi Kupujący. Na odstąpienie masz 14 dni od momentu odebrania zamówienia. Pieniądze za zamówienie zwrócimy po otrzymaniu i sprawdzeniu zwracanego produktu. Zwrot odbędzie się na konto wskazane podczas dokonywania zakupu.

We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy